Bağdat Mahlep 30 g

Bağdat Mahlep 30 g
Ürün Kodu: 194335

SATIŞ FİYATI:
9,90 KDV DAHİL
AD
Bağdat  Mahlep 30 g

Mis kokusuyla Bağdat Mahlep 30 g, Tatlı Malzemeleri reyonunda maharetli aşçıların beğenisine sunuluyor. Avrupa ve Doğu Akdeniz ülkelerinde yaygın olan ve kökeni gülgillere dayanan baharat, 10 metreye kadar uzayabilen beyaz çiçekli bir ağaçtan elde ediliyor. Ağacın olgun meyvelerinden elde edilen tohumlar, güneşte kurutulduktan sonra öğütülüp elenerek toz haline getiriliyor.

Pastalarda, keklerde, çöreklerde, kurabiye, kandil simitleri gibi hamur işlerinde kullanılan ürün, etkileyici kokusuyla ve lezzetiyle tercih ediliyor. Özellikle tuzlu hamur işlerinde kendine has kokusuyla rağbet gören ürün, afrodizyak olarak da ilgi topluyor. Mahlep, kokusu ve aroması kadar faydalarıyla da dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor.

Karaciğer için faydalı olan ürün, nefes darlığı ve astım için de kullanılıyor. Balgam sökücü etkisinin yanı sıra, idrar tutukluğunu gidermek için de tercih ediliyor. Antioksidan etkisi için de kullanılan ürünün bağışıklık sistemini de güçlendirdiği düşünülüyor. Hazımsızlığa karşı etkili olduğu bilinen ürün, kan şekerini düşürmek için de kullanılıyor. Zafiyet geçirenler, kilo almak ve vücuda güç kazandırmak amacıyla ürünü tercih ediyor. Kendine özgü tadı ve kokusuyla ürünü kullanmak için; hemen sepete atarak kolayca satın alabilirsiniz.
Teslimat Bilgileriniz
Sepet Özetiniz
Toplam Tutar: