Borde Shiitake Mantarı 30 g

Borde Shiitake Mantarı 30 g
Ürün Kodu: 421829

SATIŞ FİYATI:
24,90 KDV DAHİL
Geçici olarak temin edilememektedir.

Anavatanı Japonya'da yetiştirilerek dünyaya ihraç edilen Borde Shiitake (Şitake) mantarı gastronomik lezzetler arayışındaki damaklara hitap ediyor. Kuruduğunda şapkasının üstünde oluşan çiçeğe benzeyen desenden ötürü çiçek mantarı olarak da bilinen shiitake, diğer mantarlara göre daha yoğun bir tada sahip olduğundan az miktarda kullanımında dahi inanılmaz lezzetler elde edilebiliyor.

Borde Shiitake mantarı; içerdiği doğal glukomat, lentinon gibi maddeler ve yüksek demir oranından dolayı bağışıklık sistemini güçlendiriyor. "Gurme" sınıfı bir mantar olması bakımından farklı lezzetleri deneyimlemek isteyenlerin tercihi Borde shiitake mantarı; Champignon mantarı ile birlikte dünyada bu alanda en fazla tüketilen mantar türüdür. Kurutulmuş olarak alınan mantar suda canlandırılabileceği gibi ideal tarif 1/4 kırmızı şarap 2/4 su 1/4 soya sosu ile oluşturulmuş bir karışımda canlandırılmasıdır. Canlandırma sonrası arzu edilen biçimde kesilerek sotelenebileceği gibi kesilmeden mozarella - fesleğen ile doldurulup fırınlanması da yaygın kullanılan bir yöntemdir.

Asya mutfağı başta olmak üzere gurme lezzetler arayışındaysanız veya sağladığı faydalar bakımından doğrudan destek amaçlı tüketmek istiyorsanız Borde Shiitake Mantarı'nı hemen sepetinize ekleyebilir, kolaylıkla satın alabilirsiniz.
Teslimat Bilgileriniz
Sepet Özetiniz
Toplam Tutar: