İstavrit kg

İstavrit kg
Ürün Kodu: 3089

SATIŞ FİYATI:
25,90 KDV DAHİL
KG
İstavrit kg

CarrefourSA reyonlarında Deniz - Tatlısu Av Balıkları bölümünde bulabileceğiniz istavrit, yılın büyük çoğunluğunda sofraları süsleyen, uskumrugiller familyasından gümüş renkli bir balıktır. Bütün balıklar gibi yüksek besin değerlerine sahip olan istavritin farklı türleri bulunuyor. Genelde küçük boyda olan istavritler Türkiye'nin bütün denizlerinde yetişiyor ama avlanma tarihlerinden dolayı özellikle Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı ile özdeşleşmiş durumdadır.

İstavritler, yılın büyük bölümünde satın alınabilir. Türkiye'de sayıları çoktur ve dünyadaki diğer türlere nazaran daha lezzetli olduğu için ihraç edilir. Genelde boyları küçüktür ama daha büyük boyda türleri de bulunmaktadır. En çok tercih edilen pişirme yöntemi kızartmadır. İstavrit balığını pişirmek için mısır ununa bulayıp tavada kızartabilirsiniz. Kızartmayı tercih etmiyorsanız, limon ve kuru soğan eşliğinde fırında da pişirebilirsiniz.

İstavriti diğer balıklardan, özellikle de çok benzediği hamsiden ayıran özellikler, yaygın bulunmasının yanı sıra kemikli yapısıdır. Ayrıca, pullu bir balık olduğu için pişirmeden pullarını ayıklamanız gerekir. Çoğu balık gibi Omega 3 yağ asidi, fosfor, protein, potasyum ve magnezyum yönünden zengindir.

İstediğiniz miktarda istavriti hemen şimdi sepetinize ekleyebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kodu: 3089
Teslimat Bilgileriniz
Sepet Özetiniz
Toplam Tutar: