Pınar Denge Laktozsuz Süt 1 lt

Pınar Denge Laktozsuz Süt 1 lt
Ürün Kodu: 379196

SATIŞ FİYATI:
4,20 KDV DAHİL
AD
Pınar Denge Laktozsuz Süt 1 lt

CarrefourSA süt reyonlarının light uzun ömürlü sütler bölümünden temin edebileceğiniz Pınar Denge Laktozsuz Süt; laktoz intoleransı sebebi ile süt tüketmekten kaçınan tüketiciler için özel olarak üretildi. Laktoz olarak adlandırılan süt şekerinin parçalayıcısı laktaz enziminin yetersizliği nedeniyle ortaya çıkan laktoz intoleransı; süt tüketimi sonrasında mide bulantısı, mide krampları, mide dolgunluğu, şişkinlik, gaz ve ishal gibi şikayetlere neden olabilir. Laktozsuz sütler; iyi bir kalsiyum kaynağı olan sütü sindiremediği için diyetinde yer veremeyen kullanıcıların kolay sindirmelerine yardımcı olacak şekilde formüle edilirler.

Türkiye nüfusunun yaklaşık %10’luk kesimi laktozu sindirememektedir. Kalsiyum, demir, fosfor, potasyum, sodyum, A vitamini, Tiamin, Riboflavin, Niasin ve C Vitamini gibi vitamin ve mineralleri barındıran süt kaliteli yağ, protein ve karbonhidrat kaynağıdır. Laktoz intoleransı sebebi ile süt tüketemeyen kişilerin sütün besleyici özellikleri ve faydalarından mahrum kalmamaları için laktozsuz formüldeki versiyonlarını tüketmeleri tavsiye edilir.

1 litrelik kolay açılır ambalaja sahip olan bu özel ürünü hemen sipariş vererek huzurla süt tüketme keyfini yaşayabilirsiniz. Sade olarak tüketebileceğiniz bu özel ürünü sıcak olarak tüketerek sahlep, bal ve kakao gibi lezzetlerle tatlandırabilir, tatlılarda güvenle kullanabilirsiniz.

Teslimat Bilgileriniz
Sepet Özetiniz
Toplam Tutar: