% 50 İndirim Profiterol kg

Profiterol kg
Ürün Kodu: 3209

ESKİ FİYAT:
19,90
SATIŞ FİYATI:
9,90 KDV DAHİL
KG
Profiterol kg

CarrefourSA mağazalarında yer alan profiterol, tatlılar reyonunun raflarında taptaze bir şekilde sofralarınıza konuk olmaya hazır. Mutfakların vazgeçilmez tatlılarından biri olan profiterolü, kilogram fiyatı üzerinden istediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Küçük toplar halinde servis edilen ve yumuşak bir kıvama sahip olan profiterol, yediden yetmişe herkesin zahmetsizce ve zevkle yiyebileceği bir tatlıdır. Özellikle çikolatayı ve pastayı seven kişilerin seveceği lezzetler arasındadır.

Profiterolün nerede çıktığı tam olarak bilinmiyor. Fransız kökenli olduğu iddia edildiği gibi, ilk olarak Türkiye'de hatta İstanbul'da ortaya çıktığı da söylenir. Asıl geldiği yer bilinmese de Türkiye'nin profiterolle tanışması 1940'lı yılları bulur. Günümüzde profiterol, kökeninden bağımsız olarak mutfağımızın yaygın olarak tüketilen tatlıları arasında yer alıyor.

Profiterol birkaç katmanlıdır ve hazırlanışı geleneksel tatlılardan farklıdır. Pataşu adı verilen hamuru, ekler tatlısının hamuruyla benzerdir. Yapımında, benzer tatlılara kıyasa daha az un kullanılır ve fırınlanarak pişirilir. Hamur toplarının içi kendine özgü açık renk kremasıyla doldurulduktan sonra üstüne çikolata sosu veya eritilmiş çikolata dökülür.

İstediğiniz miktarı ayarlayabileceğiniz lezzetli ve taze profiterolü hemen şimdi sepetinize ekleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Kodu: 3209
Teslimat Bilgileriniz
Sepet Özetiniz
Toplam Tutar: