Sade Organik Yumurta 10'lu

Sade Organik Yumurta 10'lu
Ürün Kodu: 351520

SATIŞ FİYATI:
10,90 KDV DAHİL
Geçici olarak temin edilememektedir.
Sade Organik Yumurta 10 lu

Serbest gezen ve organik yem yiyen sağlıklı tavuklardan elde edilen organik yumurtalar, CarrefourSA yumurta tereyağı ve margarin reyonlarında sizi bekliyor. Organik yumurta satın alırken üzerinde Tarım Bakanlığı ve organik sertifikası olmasına dikkat ediniz.

Organik yöntemlerle yetiştirilen tavuklar, belli bir alanda serbest gezen ‘yürüyen tavuk’ olarak da bilinir ve kimyasal yem, hayvan yemi veya mısır gibi GDO’lu besinlerle beslenmezler. Bu tavuklar hasta olmadıkları sürece antibiyotik kullanmazlar, böylece yumurtalarında insan sağlığına zararlı olabilecek hiç bir yabancı madde bulunmaz. Son zamanlarda adı sık, sık duyulan ”yürüyen tavuk yumurtası” terimi ise, organik tavuklardan elde edilen organik yumurtayı anlatır. Organik yumurtanın besleyici değeri çok yüksektir ve üretimi Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

Yumurtanın içinde bulunan yüksek protein, vitamin ve mineraller, yumurtayı et kadar faydalı bir besin haline getirir. Özellikle hamilelerin, hızlı büyüme ve gelişme döneminde olan çocukların protein gereksinimlerinin yarısını, hayvansal gıdalardan almaları gerekir. Bu açıdan organik yumurta, yeterli ve dengeli beslenmede çok önemli bir yere sahiptir.

10’lu paketlerde tüketicilerin beğenisine sunulan Sade Organik Yumurta, güvenle tüketebileceğiniz doğal yumurtadır.
Teslimat Bilgileriniz
Sepet Özetiniz
Toplam Tutar: