“Gıda Bankacılığı” Projesi

Kızılay Beyoğlu Şubesi ve Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle 2011 yılından bu yana devam eden “Gıda Bankacılığı” projesi kapsamında CarrefourSA, üretim fazlası, son kullanma tarihi yaklaşmış, rafta sunulacak kalitede olan fakat paketleme hatası nedeniyle rafa çıkmayan ve gıda güvenliği kapsamında tüketilmesinde bir sakınca olmayan ürünleri uygun şartlarda depolamakta ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu kapsamda, CarrefourSA tarafından yapılan düzenli bağışlarla, ekonomik yetersizlikler ve başka nedenlerden dolayı yeterince beslenemeyen yurttaşların ihtiyaçları karşılanırken, ürün israfının da önüne geçilmektedir.

 

“Dost Hareketi” Projesi

CarrefourSA, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında yenilebilir tüketim fazlası ürünleri barınakta yaşayan hayvanlar ile paylaşmıştır. Bu sayede hem yiyeceklerin imha edilmesi engellenmiş hem de minik dostların beslenmesi sağlanmıştır.

 

“Çocuklar Tasarlasın” Projesi

Refah düzeyi yüksek bir toplumun eğitimli bireylerle mümkün olacağına inanan ve gelecek nesillerin gelişimine katkı sağlamayı sorumluluk olarak benimseyen CarrefourSA, Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrencilerin yarattığı desenlerle tasarlanan çantaları, Türkiye genelinde CarrefourSA Hiper marketlerinde 3 TL’den satışa sunmuştur. Satışlardan elde edilen tüm gelir de Darüşşafaka’ya bağışlanmıştır.