CARREFOURSA FAALİYET GÖSTERDİĞİ 26 YILDIR ÇEVREYİ VE İNSANI ODAĞINA ALARAK GELECEĞİ GÖZETEN ADIMLAR ATMAKTADIR. ŞİRKET, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ADINA UZUN SOLUKLU VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN PROJELERDE YER ALMAKTADIR.

UNICEF’İN TARLADAN OKULA PROJESİ’NE DESTEK

2015 yılından bu yana UNICEF’e destek veren CarrefourSA, 2019 yılında da tarımda çocuk işçiliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan “Tarladan Okula” projesine destek olmaya devam etmiştir. Okul alışverişi döneminde satışı
gerçekleştirilen her bir okul çantasından elde edilen gelirin 1 TL’si UNICEF’e bağışlanırken 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nde belirlenen hipermarketlerde çocuklara yönelik oyun alanları kurulmuş, UNICEF’in Yüz Yüze ekipleriyle çocukların bir araya gelerek haklarını öğrenmeleri sağlanmıştır. CarrefourSA’larda UNICEF gönüllüleri müsterleri bilgilendirmişlerdir.

2019’da CarrefourSA Marketleri’ndeki Yüz Yüze çalışmalarında UNICEF 2000’den fazla yeni destekçi kazanmıştır. CarreforSA kasalarındaki bağış kumbaralarından Kasım 2018 itibarıyla 35.886 TL bağış toplanmıştır. UNICEF’in kumbara bağışlarının %50’si CarrefourSA’lardaki kumbaralardan gelmektedir.

CarrefourSA, her yıl düzenlenen UNICEF Umut Balosu’na sponsor olarak UNICEF’e destek olunmasına katkı sağlamıştır.

DARÜŞŞAFAKA “ÇOCUKLAR TASARLASIN” PROJESİ

CarrefourSA, Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte imza attığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrencilerin yarattığı desenlerle tasarladığı çantaları Türkiye genelinde Gurme CarrefourSA’larda satışa sunmaya devam etmektedir. Satışlardan elde edilen tüm gelir de Darüşşafaka’ya bağışlanmaktadır.

CarrefourSA, refah düzeyi yüksek bir toplumun eğitimli bireylerle mümkün olacağına inanmakta ve gelecek nesillerin gelişimine katkı sağlamayı sorumluluk olarak benimsemektedir.

TEMEL İHTİYAÇ DERNEĞİ (TİDER)

CarrefourSA, insanların temel ihtiyaçlarına adil ve eşit şekilde ulaşabilmesi için çalışmalar yürüten ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan Temel İhtiyaç DerneğI (TİDER) ile 7 yıldır iş birliği gerçekleştirmektedir. Son beş yılda CarrefourSA, TİDER iş birliği kapsamında oluşturulan Destek Market’e 500 ton ürün tedarik ederek 20 bin kişiye ulaşmasını sağlamıştır.

CarrefourSA ile TİDER arasındaki iş birliği kapsamında ünlü tasarımcı Raşit Bağzıbağlı tarafından tasarlanan çantalar, Bi Çanta İyilik projesi kapsamında CarrefourSA Marketleri’nde geliri TİDER’e aktarılmak üzere satışa sunulmuştur.

HAYKONFED SOKAK HAYVANLARI İÇİN “DOST HAREKETİ” PROJESİ

CarrefourSA’nın HayKonFed iş birliğiyle başlattığı “Dost Hareketi” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki yenilebilir tüketim fazlası ürünler, evsiz hayvanlarla paylaşılmaktadır. Böylece hem yiyeceklerin imha edilmesi engellenmekte hem de minik dostlarımızın beslenmesi sağlanmaktadır.

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI (TOG) HER PAKET, BİR ÇOCUĞA DESTEK KAMPANYASI İKİNCİ YILINDA

CarrefourSA, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile başlattığı “Her Paket, Bir Çocuğa Destek” kampanyasının ikinci yılında müşterilerine 25TL değerinde kırtasiye paketi sunarak bu paketlerin ihtiyacı olan okul öğrencilerine bağışlanmasını sağlamıştır. Bu çerçevede toplanan 1.000 adet kırtasiye paketi, 10 ilde 1.500 öğrenciye ulaştırılmıştır.

KALİTE VE HİJYEN KONULARINDAN TAVİZ VERMEYEN CARREFOURSA, BU ALANLARDAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDERKEN ÇEVREYE YÖNELİK PROJELERE DE DESTEK VERMİŞTİR.

E-ATIK TOPLAMA KAMPANYASI

CarrefourSA, Ataşehir Belediyesi, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGID), Exit.com ve Tohum Otizm Derneği ile Ekim 2018’de başladığımız, proje ortağı olarak yer aldığımız “E-Atık Toplama Kampanyası” kapsamında 2019 yılında 4,1 ton e-atık toplanmıştır. Toplanan e-atıklardan sağlanan gelir TOHUM OTİZM derneğine bağışlanmıştır.

DÜNYANIN İLK GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ ŞAMPUAN ŞİŞESİ

CarrefourSA P&G’nin sularımızın kirliliği ile ilgili mücadeleye dikkat çekmek amacıyla global çapta başlattığı projeye destek vermektedir. Proje kapsamında Head&Shoulders, kıyılardan toplanan plastik atıklardan ‘Dünyanın İlk Geri Dönüştürülmüş Şampuan Şişesi’ni üretmiştir. Bu şişeler CarrefourSA Marketleri’nde satışa sunulurken kampanyaya destek olmak isteyen müşteriler için CarrefourSA Marketleri’nde plastik atık toplama üniteleri de yerini almıştır. Projenin devamında kıyılarımızın kirliliğine dikkat çekmek isteyen Head&Shoulders, Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) ile sahillerimizden atık toplama etkinliği gerçekleştirmiştir.