text.skipToContent text.skipToNavigation

Kuru Kekik

MARKASIZ
Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
25,90 TL
kg
 • Kapıda kredi kartı veya nakit ödeme imkanı

Önerilen Ürünler

"Kuru Kekik


Et yemeklerinin ana baharatlarından kuru kekik, Baharat reyonunda hizmetinize sunuluyor. Özellikle kayalık ve dağlık bölgelerde yetişen ürün, yemeklerdeki kokusuyla kendini gösteriyor. Yoğun tadı ve aroması ile olduğu kadar, faydalarıyla da ilgi çeken ürün, geniş kullanım alanları sunuyor. Ürün zengin içeriğiyle, tarih boyunca şifalı bir bitki olarak da adlandırılıyor. Baharat olarak özellikle et terbiyesinde kullanılan ürün, çayıyla da solunum yolu rahatsızlıklarında tercih ediliyor.
Kekik bitkisi, içerdiği timol ve karvakrol adlı aktif maddeler sebebiyle tıbbi açıdan önem arz ediyor. Ayrıca içeriğindeki ursolik asit ve rosmarinik asit de etkin maddeler arasında sayılıyor. Antioksidan özelliğiyle olduğu kadar, içerdiği vitaminlerle de kekik suyu ilgi çekmeye devam ediyor. Gargara olarak kullanılması durumunda da antiseptik özellikleriyle diş ve diş eti hastalıklarını önlemesinde ve ağız sağlığının korunmasında da kullanılıyor.
Ürün, et dışında, çorbalarda, balıklarda, tavuk etlerinde de lezzet katması amacıyla kullanılıyor. Izgara ve kızartmalarda ürünün yanmaması için, servis sırasında tabakların üstüne serpilmesi tavsiye ediliyor. Hemen bir paket kekik almak için, ürünü sepete atarak, satın alabilirsiniz.
Ürün Kodu: 30407
"

  İade Değişim Koşulları | E-ticaret


  • ALICI, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşme konusu ürünün/ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

  • Cayma hakkının kullanılması için cayma hakkının kullanıldığına dair bu süre içinde SATICI'ya, e-mail ya da telefon ile bildirimde bulunulması gerekmektedir.

  • Tüketicinin, cayma hakkını kullanması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün/ürünlerin ve ürüne/ürünlere ait fatura aslının ve teslimata dair kargo teslim tutanağının SATICI’ya iade edilmesi zorunludur. Cayma bildirimi ile birlikte bu belgelerin SATICI’ya ulaşmasından sonraki 10 (on) gün içinde ürünün/ürünlerin bedeli ALICI’ya masraf yüklemeksizin iade edilir.

  • Cayma bildiriminin SATICI’ya ulaşmasından itibaren 20 (yirmi) gün içerisinde de ALICI’ya teslim edilen ürün/ürünleri geri alınır. Bu halde, ürünün/ürünlerin SATICI’ya iadesi kargo ile yapılır ve bu durumda kargo ücreti ALICI’ya aittir.

  • Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa ALICI, SATICI’ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmeyi kabul ve beyan eder.

  • Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler:

  Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca, gazete, dergi gibi kısa süreli yayınlar, gıda maddeleri, içecek ve diğer günlük tüketim maddeleri için sağlanan ürünler, tek seferde kullanılan ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar ile niteliği itibari ile geri gönderilmeye elverişli olmayan, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerde, ALICI cayma hakkını kullanamaz.

  • Yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar, kırtasiye sarf malzemeleri, ses ve görüntü kayıtları ile yukarıda sayılan kapsamda bulunmayan kozmetik ürünlerde ancak ambalajın açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartıyla ALICI tarafından cayma hakkı kullanılabilecektir.

  • Tüm iadeler orijinal ambalaj ve kutu ile yapılmalıdır. Cep telefonları kutusu garanti belgesi kaşelenmek suretiyle açık gelmekte olup, bu husus iade sebebi olarak kabul edilmez. Elektronik ürün ve cep telefonları yetkili servis garantisi ile satılmaktadır.